Maj 2017

28 maja 2017, szkolenie strzeleckie dla grupy informatyków z Wrocławia. 

 

   

Teoria...                                                                             i akcja!

   

Kto zdobył więcej punktów?                                                         Dziewczyny górą!

   

Dziewczyna z "długim wiosłem"                                             Mistrz karabinka - 97/100 pkt!

  

Kacper: 49/50 pkt -Najlepszy pistoleciarz.                                  Grupa w komplecie.               

  

                               * * *

 

20 maja 2017, klubowe zawody strzeleckie w Jelczu Laskowicach. 

 

Co zrobić, aby pistolet strzelał 100 pkt. na 100 możliwych? Trening? Dbałość o doskonały stan techniczny? Wysoka jakość amunicji? Może. Ja jednak mam swoje metody. Wystarczy ... mówić do niego czule. Hmmm. Prawie się udało - 99 pkt zdobyte w konkurencji Pistolet centralnego zapłonu. Pistolet bocznego zapłonu wypadł nieco gorzej: 97 pkt.

 

/białe nalepki kryją strzały próbne/

 

                               * * *

Maj 2017

Żwiru kocha nowinki. Cytując klasyka: drogą zakupu nabył pistolet maszynowy Scorpion Evo 3. Czyż nie wygląda futurystycznie? Scorpion, nie Żwiru.

Broń posiada zalety typowe dla tej klasy broni - niewielkie rozmiary i silny 9 mm pistoletowy nabój. Co ważne, cechuje go znakomita ergonomia. Wspaniale leży w rękach, wszystkie  manipulatory są na właściwym miejscu, długość kolby dostosujemy do potrzeb strzelca. Do tego możliwość prostego montażu dodatkowego osprzętu np. oświetlenia taktycznego, celownika, dodatkowego chwytu itp. Całość wykonano w dużej części z tworzyw sztucznych. Broń ma rozsądną wagę i łatwiej utrzymać ją z dala od rdzy. Tak, nasi południowi sąsiedzi znają się na robocie.

Na broni celownik kolimatorowy wysokiej klasy. Droga opcja /cena x 2/ ale jakość użytkowania sprzętu wzrasta. Celowanie polega wyłącznie na zgraniu czerwonej plamki na wyświetlaczu z celem. Unikamy żmudnego zgrywania muszki i szczerbinki. W praktyce: strzelanie szybkie jest ... szybsze. Rażenie kilku celów, w dowolnych konfiguracjach, jest banalnie proste.

Zapraszamy na strzelnicę!