Grudzień 2017

23 grudnia 2017

Święta!

 

Zdrowych i spokojnych Świąt, wszelkiej pomyślności życzy Zespół Specto.

 

P.S. Tym razem na pewno usłyszycie Gwiazdora i nie zaskoczy Was jak w ubiegłych latach. Uwaga: to  nie będzie odgłos kopyt reniferów.

 

 

                                  *  *  *

 

22 grudnia 2017

Jak pomóc żonie w świątecznych porządkach?

 

Tuż przed świętami dzieje się z nami coś dziwnego. My faceci, choć przyznaję - na szczęście nie wszyscy, zamiast w poczuciu obowiązku wspierać nasze żony w pracach przedświątecznych … lekko głupiejemy. Ryzykując własne życie, a na pewno zdrowie, wymykamy się chyłkiem z domu /powrotów nie będzie?/ i brykamy na strzelnicę. Oczywiście jesteśmy w przedświątecznym nastroju i rozumiemy potrzebę chwil. Dlatego zabieramy ze sobą … patelnię. Przecież my wiemy doskonale o co chodzi w kuchni i nie chcemy być gorsi od naszych żon. Użyjemy jej jednak w nieco nietypowy sposób. Powiedzmy, że przałamiemy konwencję. 

 

Jeszcze nie tknięta...

MP-40, każdy powinien mieć go pod łózkiem.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1930592513624457&id=1032360846780966

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1930591473624561&id=1032360846780966

 

10 m, strzały z biodra i ... mamy szykowny cedzak.

 

A ponieważ nie brak nam ambicji ... Mamy nowy plan:

 

Zapraszamy na strzelnicę! (-:

 

                                                                                          *  *  *

 

 

19 grudnia 2017

My się zimy nie boimy!

8:00 rano, Wałbrzych, temp. -6 st. C. Mamy luz. Co by tu porobić? Zdobyć kolejny raz Borową i cieszyć się wspaniałym widokiem na Góry Suche? Odrobić zaległości prasowe i posiedzieć przy kawie i muzyce? A może przeciagnąć zaleganie w pościeli o kolejną godzinkę? Nie! Pędzimy na strzelnicę. Sezon strzelecki nie kończy się przecież w październiku! Otwarte strzelnice przyprószone śniegiem mają coś w sobie. No i będziemy sami - amatorów strzelctwa o tej porze roku brak. Dlaczego?!

Pakujemy się: sprzęt, w tym ulubiony PM-40 i dużo, dużo amunicji. Ważne - termos z herbatą i gorzka czekolada.

Okolice Dobromierza ok. 9:00

Cały obiekt dla nas!

MP 40 działa niemal niezawodnie. 300 strzałów i tylko jedno zacięcie! Mimo krótkiej lufy ten hmmm...  karabinek w kal.5,6 mm jest dość celny jak na broń do rekreacji. Strzelanie sprawia duży frajny. Broń jest ciężka i pozostaje niemal nieruchoma przy strzale. Wydaje się, że poza bronią pneumatyczną to najtańszy sposób na zabawę na strzelnicy. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Niepozorny nabój bocznego zapłonu ma energię wystarczającą do przebicia 2-3 gramowym pociskiem dwóch calowych desek!

O to i dowód na celność MP-40: 20 strzałów oddanych na dystansie 50 m /postawa stojąc z wolnej ręki/. Czarne naklejki przysłaniają przestrzelniny po strzałach oddanych na dystansie 100 m z podpórki. Tu niestety nie jest już tak różowo...

Zapraszamy na strzelnicę!

Specto