Maj 2019

26.05.19 Wieściszowice gm. Marciszów powiat: kamiennogórski

Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego Perkun o Puchar Karkonoszy wpisane do kalendarza imprez PZSS. Malownicza okolica, interesujący obiekt, dobra organizacja i sympatyczna atmosfera. Do tego wszystkiego - piękna pogoda, co w maju bieżącego roku nie jest oczywiste. Spora grupa strzelających, w tym w konkurencjach karabinowych - specjaliści. A po zawodach : kiełbasa z grilla palce lizać!

 

 

Wystartowałem, jak zwykle, na poczciwym Margolinie kal. 22 i Holku kal. 32. Niestety zaliczyłem wpadkę - na początku konkurencji PSP spadła mi sprężyna szyny języka spustowego. Musiałem przerwać konkurencję. Szczęśliwie koledzy z Klubu Perkun udzielili mi wsparcia - usterkę udało się szybko usunąć i  wróciłem na oś. Chwilę potem statyw lunety stracił sztywność a luneta "zwiędła" i opadła na bok. Tym razem awaria okazała się nie do usunięcia w warunkach polowych. Cóż… Wiadomo, że jak coś ma się zepsuć to... zepsuje się na ważnych zawodach. Strzelanie bez lunety wypadło mimo to dobrze. Cieszę się bardzo, gdyż udało mi się zająć pierwsze miejsca w obu konkurencjach pistoletowych z wynikami 277 /PSP/ i 276/PCz/ na 300 pkt. 

  

Dziękuję serdecznie organizatorom za miłe chwile na strzelnicy. Gratuluję wyników zwycięzcy czworoboju i wszystkim uczestnikom.